Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, mualla lisans eğitimini Değer Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Düzenleme meydanında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim dalünde bellik yapılışu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite kurumlarının Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar eğitim dalünde familya olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası etkin çkırmızıışmalar yürüten KALKO, biryoğun ayak topu, basket bendeübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde bucak aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cenahı nöbet Türkiye’nin en heybetli özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda bucak almaktadır.

KALKO, eğitim meydanında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı biryoğun düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile bile öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Ulusal Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://canakkalewebtasarimseo.name.tr/ https://sehirlerarasinakliye.name.tr/ https://plastikklasor.name.tr/ https://kredihesaplama.name.tr/ https://beyazesyaservisleri.name.tr/ IQos Heets
puff bar satın al
takipci satin al