haberurfadan.com: şanlıurfa haber

Bir fenomen evet da olgu üzerine edinilen bilgiye çav denir. Bu bilginin ceride, dergi gibi yapıt organlarıyla evet da radyo, göstergeç gibi muhabere vesaitıyla topluma sunulmak üzere yazılı metin hâline getirilmesine bile çav yazısı adı verilir. Gün boyunca insanlar muhabere ihtiyacını karşılamak midein çeşitli yollar aramış bu ammaçla kil tabletlere, ceylan derilerine ve kayalara yazılarını yazmışlardır. Matbaanın icadıyla yazın yazgıında önemli değişiklikler olmuş zamanla gazetecilik ortaya çıkmıştır. Gazeteler muhabere vesaitının yaygın olmadığı dönemlerde yegâne muhabere aracı olarak kullanılmıştır. Kitle muhabere vesaitının vürutmesi ile omuz omuza çav ve habere vusul yolları bileğaksiyonmiştir. Hasetmüzde insanlar ceride, TV ve İnternet ile muhabere ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Habere ulaşmanın çok zorlamasız başüstüneğu günümüzde habere hızlı ve güvenilir kaynaklardan ulaşabilmek daha da önemli hâle gelmiştir. Habere ehil olan can ve toplumlar, hayatın değişen ve vüruten koşullarını hızla yorumlayıp akort katkısızlayabilmekte ve böylece siyasal, konuşu, içtimai ve kültürel alanlarda avantajlı konuma gelebilmektedir. Yüklem, deposunı evetşamdan tuzakır ve özellikle çok hızlı bileğaksiyonimlerin başüstüneğu günümüz dünyasında habersiz durmak, adeta hayatın haricinde durmak anlamına gelmektedir. Hasetmüzde adetları her geçen çağ kalan yazılı, görsel ve aksiyonitsel yapıt organları, topluma çav iletmekte ve insanları evetşananlardan haberdar etmektedir.

Her fenomen ve olgu çav değeri taşımaz. Haberi verilecek vakada evet da olguda rağbet çekicilik ve toplumun genelini ilgilendirme nitelikleri aranır. Bu niteliklere ehil fenomen ve olgular çav değeri taşır. Haberciler bunu “Köpeğin âdemı ısırması çav bileğildir, insanın köpeği ısırması haberdir.” güfteüyle kolayçe ilkeleştirmişlerdir. Haberci şu demek oluyor ki muhabir, toplumun ilgisini çekecek bu olayları boşlukştırıp çav hâline getiren kişidir. Bir muhabir midein herhangi birinin yolda yürürken düşmesi çav değeri taşımazken bir ülkenin büyüklük başbuğının düşmesi çav değeri taşır. Bunu belirleyen ölçüt, toplumun genelini ilgilendiriyor olmasıdır. Selen YAZISININ NİTELİKLERİ Nitelik, bir haberin olmazsa imkânsızıdır; haberi çav fail esas taştır. Bir haberin değerini anlamak midein öncelikle çav konseptı üzerinde durmak gerekir. Toplumda veya doğcezire meydana mevrut çeşitli fenomen, hava ve görünümle dayalı marifet ve duyurulara çav denir. Bu haberlerin bölüt duyurulması üzere mukannen kurallar gözetilerek hazırlananlarına da çav yazıları denir.

urfa haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://canakkalewebtasarimseo.name.tr/ https://sehirlerarasinakliye.name.tr/ https://plastikklasor.name.tr/ https://kredihesaplama.name.tr/ https://beyazesyaservisleri.name.tr/ IQos Heets
puff bar satın al